Jak zbudować bazę numerów do kampanii SMS?

budowanie bazy klientów

SMS marketing to świetne narzędzie, które pozwala na sprawną komunikację z klientem i przede wszystkim może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. Na tym zależy każdemu przedsiębiorcy. Jednak kampanie sms wymagają odpowiedniej wiedzy – działania marketingowe powinny być dokładnie zaplanowane. Budowanie bazy danych i zbieranie numerów telefonu do kampanii sms to kluczowy punkt planu. Ten etap w dużym stopniu decyduje o sukcesie kolejnych działań. Sprawdź, jak zbudować bazę numerów telefonów do wysyłki kampanii SMS!

Dlaczego warto inwestować w SMS marketing?

Na początku warto poznać kilka argumentów, które przemawiają za tym, że warto inwestować w SMS marketing. Musisz wiedzieć, że kampanie sms mają wiele zalet, które zostały krótko opisane poniżej. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i właśnie planujesz działania marketingowe mające na celu zwiększenie sprzedaży – koniecznie zapoznaj się z tymi zaletami!

Dostępność odbiorców

Pierwszą z nich jest dostępność odbiorców. Obecnie większość osób zawsze ma przy sobie telefon i może odbierać SMS-y niezależnie od modelu telefonu. Tę prostą czynność potrafią wykonać osoby w każdym wieku – młodzież, dorośli, a także seniorzy. W związku z tym dostęp do potencjalnych konsumentów jest znacznie łatwiejszy.

Niskie koszty

Omawiane przedsięwzięcie wiąże się z nieco niższymi kosztami w porównaniu do innych działań marketingowych – nie musisz angażować do pracy na przykład grafika, wystarczy świetnie skonstruowana treść wiadomości.

Krótki i precyzyjny komunikat

Komunikat ma być krótki i precyzyjny. Konsumenci cenią takie treści. Uzupełnieniem komunikacji może być umieszczenie linku w treści wiadomości. Link może kierować odbiorcę do aktualnej oferty, promocji lub konkursu, o którym wspominasz w wiadomości. Wszystko zależy oczywiście o Twojej koncepcji. W dzisiejszych czasach większość osób stale ma dostęp do internetu, więc takie działanie może zwiększyć skuteczność kampanii SMS.

Łatwość i szybkość wysyłki

Zdecydowaną zaletą tej formy reklamy jest łatwość i szybkość wysyłania krótkich wiadomości tekstowych na telefon. To świetny rodzaj komunikacji z potencjalnym klientem, który może przyczynić się do wzrostu sprzedaży i dochodów firmy. Jednak dobrze przeprowadzona kampania SMS wymaga zaangażowania, wiedzy oraz doświadczenia.

Kto powinien rozważyć taką formę reklamy?

Zastanawiasz się, jakie firmy mogą sporo zyskać na wdrożeniu do swoich działań marketingowych kampanii SMS? Taka forma reklamy będzie korzystna dla wszystkich firm, których celem jest budowanie relacji z klientami, a także zwiększenie sprzedaży swoich produktów lub usług. To świetne rozwiązanie praktycznie dla każdego. Jednak efektywną komunikację SMS należy dobrze zaplanować. Kluczowa jest baza numerów telefonów, a przede wszystkim jej jakość. To właśnie ona determinuje skuteczność omawianej formy reklamy.

Skąd zbierać numery telefonów do kampanii SMS?

Własna baza kontaktów jest fundamentem do prowadzenia skutecznej komunikacji z klientami. Musisz przede wszystkim wiedzieć, kto znajduje się w Twojej grupie docelowej. Niezwykle ważne przy budowaniu własnej bazy danych jest również podejmowanie działań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa. Osoba, do której chcesz wysyłać wiadomości, musi zgodzić się na tę formę kontaktu w celach marketingowych. Z kolei działania niezgodne z prawem mogą wiązać się nie tylko z negatywnym wizerunkiem firmy, ale także surowymi karami finansowymi.

Chcesz dowiedzieć się, jak zbudować bazę numerów do masowej wysyłki SMS? Pozyskiwanie numeru telefonu od obecnych lub potencjalnych klientów wymaga zaangażowania, cierpliwości i systematyczności. Budowanie własnej bazy numerów telefonów to żmudny i długi proces. Jednak zdecydowanie warto podjąć ten wysiłek, jeśli chcesz, aby Twoje działania marketingowe były skuteczne.

Rejestracje na stronie

Sklepy internetowe mogą w bardzo prosty sposób budować bazę i zbierać numery telefonów od swoich klientów. Możesz zachęcić konsumenta do pozostawienia numeru telefonu na przykład w zamian za rabat na kolejne zakupy lub darmową wysyłkę. Klient z pewnością będzie zachwycony.

Landing page promocyjne

Organizujesz webinar, a może sprzedajesz świetnego ebooka? W takim razie najprostszym sposobem jest stworzenie landing page, na której znajdzie się formularz zapisu. Nie tylko wypromujesz nowy produkt lub usługę i zachęcisz konsumentów do skorzystania z Twojej oferty, ale przede wszystkim zyskasz nowe numery telefonu w swojej bazie.

Kampanie leadowe w social mediach

Promowanie swojej marki w mediach społecznościowych to w dzisiejszych czasach konieczność. Oczywiście wiele zależy od docelowej grupy odbiorców, jednak nie da się zaprzeczyć, że media społecznościowe dają firmom szereg możliwości. Kampanie leadowe w social mediach to kolejny sposób na powiększanie swojej bazy danych.

Zewnętrzne (kupione) bazy danych

Korzystanie z zewnętrznych baz danych może wydawać się bardzo atrakcyjne ze względu na to, że kontakty do potencjalnych klientów są dostępne właściwie od ręki. Jednak warto zastanowić się, czy są one wartościowe dla Twojej marki i czy zadbano o dobrze dobraną grupę docelową. Kupione bazy danych wiążą się z wysokimi kosztami, niską skutecznością i sporym ryzykiem naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych.

Jak zwiększać jakość naszej bazy danych telefonicznych?

Niestety zebrane przez Ciebie informacje i dane od klientów po pewnym czasie mogą ulec zmianie. W związku z tym konieczna jest regularna weryfikacja kontaktów w bazie. Należy pamiętać o systematycznej aktualizacji i usuwaniu nieaktywnych kontaktów.

Segmentacja kontaktów na grupy odbiorców

Stworzenie własnej bazy numerów telefonów pozwoli Ci również na tworzenie skutecznych kampanii skierowanych do konkretnych grup odbiorców. Ważna jest segmentacja kontaktów na poszczególne grupy odbiorców. Segmentacja sprawia, że możesz skierować dany komunikat do konkretnej grupy, uwzględniając wiek, płeć i inne kryteria. W ten sposób z łatwością stworzysz spersonalizowaną ofertą i będziesz osiągać lepsze wskaźniki konwersji.

Jak wystartować ze swoją pierwszą kampanią SMS?

Jeśli planujesz pierwszą kampanię SMS, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://smscenter.pl/oferta/wysylka-sms/ i zwiększ sprzedaż swoich produktów lub usług w kilku prostych krokach. Wiadomości podczas wysyłki kampanii SMS powinny być krótkie i konkretne. Odbiorca ma dostać na tacy atrakcyjną ofertę, która od razu go zainteresuje. Nie może zabraknąć również CTA, czyli wezwania do działania.

Każdy przedsiębiorca, który pragnie rozwijać swój biznes, powinien rozważyć skorzystanie z SMS marketingu. To świetne narzędzie, które umożliwia sprawną komunikację z potencjalnymi klientami. Pozwala budować relacje i może wpływać na zwiększenie zaufania do marki. Oczywiście bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie kampanii oraz zachowanie umiaru i zdrowego rozsądku. W tym kontekście więcej nie znaczy lepiej, a komunikacja musi być dopasowana do odbiorcy.