Konkurs SMS – jak przeprowadzić poprawnie loterie SMS?

konkurs sms

Konkursy SMS potrafią skutecznie przyciągnąć fanów do marki. Są dobrym sposobem na szybkie zwiększenie sprzedaży oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Muszą być tylko przeprowadzone zgodnie z prawem oraz w sposób przejrzysty dla uczestników.

Jak bez szwanku przeprowadzić  konkurs i loterie przez SMS? Dowiedz się tego, czytając nasz tekst.

Konkurs SMS – zasady ogólne

Konkurs to atrakcja, w trakcie której zwycięzcy wybierani są często przez komisję konkursową po dokładnym zapoznaniu się ze zgłoszeniami. Aby wygrać tego typu rywalizację, uczestnicy muszą zwykle wykazać się nieszablonowym podejściem do tematu. Innym typem są konkursy, które odbywają się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy” i nagrodzenia jednej lub kilku osób wśród wszystkich chętnych wziąć udział w akcji.

Firmy najczęściej organizują:

    • konkursy kreatywne, polegające na stworzeniu oryginalnego hasła reklamowego czy ciekawej odpowiedzi na zadane pytanie konkursowe,

    • konkursy SMS na czas, w których liczy się szybkość zgłoszenia.

Warto dodać, że konkursy SMS na telefon i ich organizacja nie wymagają żadnych zezwoleń. Należy jednak przygotować regulamin, który zgodnie z prawem określi zasady konkursu i sposoby wręczania nagród.

Loteria SMS – jak zrobić loterie smsowe?

Loterie SMS opierają się na losowości. Przeprowadza się je na podstawie warunków określonych w regulaminie. Wymagają specjalnego zezwolenia od izby celnej w danym regionie. Dodatkowo nad organizacją loterii SMS musi czuwać osoba, posiadająca specjalne świadectwo od Ministra Finansów.

Najczęściej wykorzystywaną formą loterii SMS są loterie promocyjne, w trakcie których zachęca się uczestników do kupna produktów z kodami promocyjnymi koniecznymi do rejestracji. Ważne, aby przed jej organizacją zadbać o wszelkie aspekty prawne, czyli:

    • regulamin loterii,

    • zezwolenie jej organizacji,

    • podatek dochodowy do zapłaty. 

Konieczne będzie również ustalenie sposobu odbierania oraz wysyłki SMS w ramach konkursu, najlepiej przy pomocy specjalnie przystosowanej do tego platformy

Konkurs SMS, a regulamin – jak go stworzyć?

Przede wszystkim, zgodnie z prawem oraz w sposób czytelny dla uczestników konkursu. Przy jego tworzeniu dobrze jest skorzystać z gotowych wzorów lub pomocy radcy prawnego. W tym dokumencie powinny znaleźć się takie informacje jak:

    • dane organizatora lub organizatorów konkursu SMS,

    • termin konkursu,

    • opis nagród wraz z ich wartością (na potrzeby podatku dochodowego),

    • zasady konkursu,

    • sposób przetwarzania danych osobowych,

    • prawa autorskie, jeśli konkurs dotyczy wymyślenia kreatywnego tekstu, który marka chciałaby wykorzystać w przyszłości.

Podsumowując, można zauważyć, że przeprowadzenie konkursu bądź loterii SMS to nic skomplikowanego, szczególnie gdy wykorzysta się do tego profesjonalne narzędzia do wysyłki SMS. W dzisiejszych czasach firmy prześcigają się w dotarciu do klienta i przyciągnięciu go na stałe. Organizowanie konkursów może być ciekawą atrakcją, która zachęci odbiorców do śledzenia aktywności marki, a także może przynieść firmie sporą liczbę nowych leadów.