Newsletter SMS – co to jest i do czego się przydaje?

Newsletter sms

Błyskawiczne dotarcie do klientów i niski koszt obsługi – to właśnie newsletter SMS. Jest uniwersalnym narzędziem marketingowym dla małych i dużych firm. Sprawdzi się zwłaszcza w dzisiejszym świecie, gdy klienci są coraz bardziej niecierpliwi i oczekują dostosowywania się firm do ich indywidualnych potrzeb. Czym konkretnie jest newsletter SMS i w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?

Newsletter SMS – definicja ogólna

Newsletter na SMS to klasyczne wiadomości smsowe wysyłane klientom po uzyskaniu ich zgody, informujące o atrakcyjnych promocjach lub ciekawych wydarzeniach związanych z działaniem danej marki. Są niezwykle skuteczne i proste w obsłudze. Wykorzystuje się je do budowania relacji z klientami, wzmacniania sprzedaży i umacniania pozycji firmy na rynku.

SMS newsletter – co to jest?

Można powiedzieć, że to uzupełnienie klasycznej formy newslettera w formie wiadomości mailowych. W Polsce jednak SMS newsletter nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością, marki korzystają z niego niezwykle ostrożni, jednak to potężne narzędzie, które wykorzystane z głową przynosi firmom wiele wymiernych korzyści.

Dlaczego warto korzystać z newslettera SMS?

Przede wszystkim dlatego, że: 

    • wiadomości otwiera ponad 98% odbiorców,

    • to niezwykle bezpośrednia forma kontaktu,

    • SMSy nie wymagają połączenia z siecią internetową, docierają więc do każdego, niezależnie od miejsca, w którym dana osoba przebywa,

    • wzbudzają ciekawość i są chętnie otwierane tuż po otrzymaniu.

Firmy powinny jednak uważać, aby nie wysyłać newslettera w formie spamu, tj. zbyt często, do nieodpowiedniej grupy docelowej lub w formie nieciekawych wiadomości.

Newsletter SMS – do czego go używać?

Istnieje wiele sposobów na skuteczne wykorzystanie newslettera SMS w Twojej firmie. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór konkretnego sposobu komunikacji, musisz poznać swoich odbiorców. Czego potrzebują oni od Twojej firmy? Jak częstego kontaktu oczekują? Co może ich zainteresować?

Dobrą metodą na poznanie preferencji swojej grupy docelowej są profesjonalne usługi SMS. Dzięki nim połączysz np. swój sklep internetowy z automatycznymi wiadomościami. Będziesz mógł targetować odbiorców na podstawie ich zainteresowań, wieku czy płci – a to sprawi, że komunikaty w wysyłanych przez Ciebie wiadomościach SMS będą po prostu skuteczniejsze.

Podsumowując, można stwierdzić, że newsletter SMS najlepiej sprawdza się w:

    • informowaniu o nowych produktach w ofercie. Wysyłaj wiadomości do swoich klientów tuż przed wystawieniem nowego produktu w swoim sklepie. Dzięki temu wyróżnisz ich w grupie swoich odbiorców i zyskasz ich lojalność. A dodatkowo jeszcze bardziej zachęcisz ich do kupna właśnie u Ciebie,

    • wiadomościach o nadchodzących wyprzedażach: Dzień Kobiet, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc? Przypomnij swoim klientom, że to okres rabatowy i w Twoim sklepie czekają na nich ciekawe promocje. Do takiej wiadomości możesz dołączyć link do strony sklepu,

    • informowaniu o zmianach w działaniu sklepu. Wysyłaj wiadomości, gdy zmieniasz godziny otwarcia albo planujesz urlop. Podobnie w sytuacji, gdy sklep internetowy napotyka problemy techniczne. Twoi klienci będą Ci za to wdzięczni.