Bramka SMS API – komercyjna bramka SMS

bramka SMS API - komercyjna bramka SMS

Kampanie SMS-owe są najskuteczniejszą formą kontaktu z klientami. Nic dziwnego, bo ponad 90% odbiorców odczytuje wiadomości w czasie nieprzekraczającym 5 minut. Ale najlepsze działania marketingowe wymagają personalizacji ustawień i dopasowania komunikatów do stylu marki. W tym właśnie pomaga przedsiębiorcom bramka SMS API. 

Jakie ma funkcjonalności i komu najbardziej się przyda? Sprawdźmy!

Bramka SMS dla firm – w jaki sposób działa?

Wykorzystanie komercyjnej bramki SMS usprawnia działanie firmy i pomaga kontrolować prowadzone działania marketingowe. Dzięki temu błyskawicznie wyślesz tysiące wiadomości SMS do swojej grupy klientów. Odbiorców możesz targetować (np. ze względu na płeć, wiek czy miejsce zamieszkania), monitorować, kiedy odczytują wiadomości, oraz sprawdzać, od jakich numerów otrzymałeś wiadomość zwrotną w przypadku dwustronnej komunikacji.

SMS Gateway API pomaga przedsiębiorcom w:

  • masowej wysyłce SMS;
  • zarządzaniu kampaniami reklamowymi;
  • zbieraniu kontaktów do bazy odbiorców;
  • dwukierunkowej komunikacji SMS.

Wiele bramek SMS dla firm oferuje również aplikacje dedykowane, specjalnie dostosowane do potrzeb swoich klientów. Możesz łączyć je z innymi systemami, aplikacjami czy sklepami internetowymi.

Przydatne funkcje bramki SMS API

Otrzymując dostęp do panelu komercyjnej bramki SMS, zyskujesz pełen pakiet możliwości. Dostosowując odpowiednio kampanie, zwiększasz jej efektywność, budujesz zaufanie wśród swoich klientów i zwiększasz sprzedaż. 

Zobacz, co możesz zyskać, decydując się na SMS Gateway API. 

  • Planowanie kampanii z wyprzedzeniem

Ustalaj reguły wysyłki o określonym przez Ciebie czasie i porze dnia. To pozwoli Ci przygotować kampanię dużo wcześniej. System wysyła wiadomości automatycznie. Ty decydujesz kiedy i do kogo. 

  • Wybór unikalnej nazwy nadawcy

Własna nazwa użytkownika sprawia, że odbiorcy chętnie odczytują otrzymane wiadomości. Zwiększasz swoje szanse na osiągnięcie celu marketingowego – poprawę wizerunku, zwiększanie zasięgów firmowych. 

Oprócz nazwy bramka SMS API pozwala na dodawanie zdjęć, filmów video oraz skróconych linków w wiadomości. A te dodatkowe funkcje czynią kampanię jeszcze bardziej atrakcyjną. 

  • Targetowanie odbiorców

Komercyjna bramka SMS dla firm pozwoli Ci stworzyć różne wiadomości dla różnych grup odbiorców – w zależności od płci, wieku, statusu społecznego czy miejsca zamieszkania. Odbiorcy będą wiedzieli, że SMS-y są do nich dopasowane i chętnie zaczną uczestniczyć w kampanii.

  • Pełne raporty kampanii

W panelu przechowywane są wszystkie dane dotyczące masowej wysyłki i odbioru SMS-ów. Zawsze możesz sprawdzić, jak wyglądały Twoje poprzednie kampanie i ulepszać je, osiągając coraz to wyższe wyniki. 

  • Analiza efektywności kampanii

Dobra kampania to taka, która wywołuje jakieś działanie ze strony klienta. SMS Gateway API połączysz ze swoim kontem w Google Analytics, dzięki czemu czarno na białym zobaczysz, kto wchodzi na Twoją stronę po otrzymaniu od Ciebie wiadomości SMS. Zobaczysz, co działa i zaczniesz stosować to częściej, zbierając leady.

  • Łączność z zewnętrznymi systemami

Profesjonalna bramka SMS API pozwala na łączenie z zewnętrznymi systemami – sklepami internetowymi, zewnętrznymi aplikacjami czy w systemami CMR. A to oznacza, że będziesz mógł połączyć działania swoich klientów z automatyczną wysyłką SMS, np. po dokonaniu zamówienia czy przypominając klientowi o wysyłce ważnych dokumentów księgowych.